Daykan

Teknolojisi Kötü Olan Ülkelerin Durumu

06.12.2018
114
Teknolojisi Kötü Olan Ülkelerin Durumu

Ülkeler, belirli tarihleri olan ve belirli bir milletin içerisinde yaşamış olduğu bölgesel bir alanda kurulan bir topluluk türüdür. Dünya tarihinde çeşitli ülkeleri ve kültürleri görünmüş olsa dahi bu ülkelerden çok az sayıda ülkeler bir şeyler öğrenebilmiştir. Dünya üzerinde teknolojik olarak geri kalmış ülkelerin birçoğunun durumunun oldukça kötü bir halde olduğu çeşitli gazete haberleri, sosyal medya ve siyaset konuşmaları sayesinde öğrenilmiştir. Özellikle Afrika bölgelerinde yer alan ülkelerin teknolojik olarak yeniçağa ayak uyduramamalarından dolayı büyük bir gerileme sürecine girildiği söylenmektedir.

Teknoloji alanında çok geri kalmış ülkelerden bahsetmek gerekirse bunlar; Afganistan, Myanmar, Liberya, Tuvalu, Somali, Nepal, Eritre, Mozambik ve dahi birçok ülke bu sıralamada yer alabilir. Resmi verilere göre bu durumda olan ülke sayısı 49 olarak gözükmektedir. Ancak konu alanında uzman olan kişilere göre teknolojinin etkisi üzerine ekonomik anlamda ve diğer alanlarda da geri kalmış ülke sayısı yaklaşık olarak 179 olarak belirtilmektedir. Ancak bu araştırılan veri 2014 yılına ait bir veridir. Günümüzde bu ülkelerde gelişime katılmış olabilirler.

Teknoloji Yüzünden Geri Kalan Ülkeler

Bu ülkelerde kötü bir durum olduğunu gazeteciler tarafından öğrenebilirken yapılan araştırmalar sonucunda bu ülkelerin büyük bir açlık sorunu ile uğraştıkları söylenmektedir. Henüz tam o seviyeye gelmemiş ülkelerde ise ucu ucuna bir hayat mücadelesi ile çalışıldığı görünmektedir. Bu durumda tarihsel bir süreç içerisinde yer alan ülkelerin bazıları günümüzde hala büyük bir ülke olduklarını gösterirken dünya çapında en büyük tarihlere yer edinmiş olan ülkeler ekonomik krizler, açlık, yolsuzluk, şiddet, tecavüz, taciz, cinayet, savaş ve dahi birçok sorun ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Teknolojinin günümüzde ne denli önemli olduğunu sadece bu konuyu düşünerek bile anlatan milyonlarca içerik okurlara sunulmaktadır.

Dünya Üzerindeki Savaş Teknolojik Hale Geldi

Eskiden bu konuma düşen devletler gerçekten büyük bir savaştan çıkıyorlardı. Ardından yaşanan büyük bir kıtlık dönemi başlıyordu. Ancak günümüzde bu savaş artık teknoloji alanına taşınmaya başlandı. Bu savaştan etkilenen ülkeler gerçekten zor bir şekilde ayakta durabiliyorlar. Bu konuda içler acısı fotoğraflar büyük fotoğrafçılar tarafından çekilmiştir. Bu fotoğraflar teknolojinin beraberinde getirmiş olduğu internet alanında sunulmaktadır. Ayrıca bu teknoloji ile birlikte ekonomileri çöken bu devletlerin devlet işleyişleri de durmuştur. Kamu alanına harcama yapamayan bu ülkeler teknolojiye de tekrar ayak uyduramıyorlar.

Sponsorlu Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Daykan 2016