Skype MSVCP140.dll hatası çözümü ve Visual C++ Redist Installer Kurulumu


Bir çok bilgisayar kullanıcısı Skype uygulamasını kullanırken Skype MSVCP140.dll Eksik Hatası ile karşılaşmaya başladı. Bu konumuzda oluşan hatadan kurtulma yöntemlerine değineceğiz.

Hatanın çözümü için ilk olarak Microsoft Visual C++ Redistributable sürümlerinden birini kurarak çözüm üretebilirsiniz. Microsoft kendi sitesinde bu Redistributable (yeniden dağıtılabilir) paketleri yayınlamaktadır. Fakat sayfaya girdiğinizde sizlere çok karmaşık gelebilir onun için buradaki linke tıklayıp direk indirebilirsiniz. Linke girdikten sonra sadece indir butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Paketi indirdikten sonra kurulumu yapın ve büyük ihtimalle Skype MSVCP140.dll hatasından kurtulmuş olacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Hala sorunu devam eden kullanıcılar için bir çözüm daha açıklamak istiyorum.

İlk olarak msvcp140.dll ve vcruntime140.dll, dosyalarını linklerden indirdikten sonra Skype uygulamasının kurulu olduğu dizine kopyalıyoruz. (C:\ProgramFiles\Skype\Phone veya C:\ProgramFiles(x86)\Skype\Phone). Bu yöntemi en son çözüm olarak uygulayınız. Kritik hatalara sebep verebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorumlar 4

  1. Merhaba, sayin yonetici malesef ayni hata devam etmektedir. vredict 2013-2015 kurdum hala devam ediyor.

  2. Valla sırf bu hata yüzünden windows kurulumda hata oldu diye düşünerek ssd ye yeniden format attım 🙂 Skyp klasörünün eksik olacağını düşünemezdim .
    2 Methot işe yaradı teşekkürler.

Yoruma kapalı

Skype MSVCP140.dll hatası çözümü ve Visual C++ Redist Installer Kurulumu

Giriş

reset password

Geri
Giriş